
De oceaan van Mare is het vervolg op De serres van Mendel en De wortels van de wereld. Ook dit avontuur van Robin en Reya is weer spannend en vol mysteries.
Het begin en daarna
Je kan dit derde verhaal afzonderlijk lezen, maar weten wat voorafging helpt om meteen helemaal mee te zijn. Het is dan ook een goed idee om eerst van die twee andere boeken te genieten.

In De serres van Mendel kom je te weten wie Reya en Mendel zijn, en hoe hun leven in de serres is. Op een dag maakt Reya een fout, en de gevolgen daarvan lijken groter dan gedacht. Er verandert nog meer wanneer Robin in de serres verschijnt.

In De wortels van de wereld werkt Robin in een sloopwerf. Hij heeft steeds vaker droombeelden van groene koepels en van een meisje dat hij ooit heeft ontmoet. Hij wil begrijpen waarom die gedachten hem niet loslaten en trekt weg uit het dorp. Intussen verlaat Reya de serres, op zoek naar hulp. Mendel is in gevaar, want een vreemdeling is het glazen plantenpaleis binnengedrongen.
Duikzoektocht naar antwoorden
In De oceaan van Mare overwint Robin zijn doodsangst voor water en duikt naar de donkere diepte van de oceaan. Daar hoopt hij de oorzaak te kunnen achterhalen van de schokken en onregelmatige trillingen in de serres. Natuurlijk probeert vriendin Reya hem te helpen zo goed als ze kan. In haar hart blijkt ook nog plaats voor een nieuwe vriendschap. Op de zeebodem, tussen wier en keien, ontmoet Robin een vreemd wezentje dat hem fascineert. En dat is wederzijds.

De mysterieuze onderwaterwereld wordt zo treffend omschreven en in beeld gebracht, dat je erbij kan wegdromen. Dat was bij mij het geval. Het deed me terugdenken aan de boeiende films over de diepzee-expedities van Jacques-Yves Cousteau.
Na het boek de filmpjes
Die bijzondere leesbeleving inspireerde me om dit boek op een nog andere, creatieve manier in de kijker te zetten. Het resultaat: twee voorleesfilmpjes, uiteraard met toestemming van auteur Kirstin Vanlierde, illustrator Jurgen Walschot en uitgeverij Pelckmans.
Voor het eerste stukje kreeg ik assistentie van de supersympathieke top-theatermaker Myrthe van Velden, waarvoor een dikke merci! Beluisteren en de prachtige prenten bewonderen kan hier.
Nooit te jong om voor te lezen
Tijdens de tweede opname kwam oudste kleinzoontje Noé nieuwsgierig kijken. ‘Moeke, wat ben je aan het doen?’. ‘Ik lees voor uit dit mooie boek, en daarna wordt het een filmpje. Kom je mij helpen? Wil jij ook eens voorlezen, misschien?’
Kleinzoon moest nog twee maanden wachten om zijn vierde verjaardag te vieren, dus het was uiteraard als grapje bedoeld. Het is immers een boek voor 11+, en kan voorgelezen worden vanaf 9 jaar. Maar het antwoord was heel enthousiast ‘Jaaaa!’ met vreugdedansje, en toen kon ik niet meer terug. En gelukkig maar, want het werd een onvergetelijk en uniek kleinkind-grootouder moment!
Nieuwsgierig? Zoek een gezellig plekje op en klik hier.
Veel kijk- en luisterplezier!
Ontdek meer van voor lezen en geluk
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Keimooi gedaan jouw filmpje!🥰
En wat n prachtige illustraties inderdaad! 💫
LikeGeliked door 1 persoon
Dankjewel!! 😊
LikeLike
👍
LikeLike
Dankjewel voor zo’n mooi eerbetoon, lieve Veroniek!
LikeGeliked door 1 persoon
😊 Heel graag gedaan! Als iets waar is, dan mag dat gezegd, geschreven en getoond worden. 😀🍀
LikeGeliked door 1 persoon